OK
شرکت گلچاي | توليد مواد و تجهيرات دندانپزشکي و گياهان دارويي
Background

دمنوش های گیاهی

اولین تولید کننده انواع گیاهان دارویی به صورت چای کیسه ای(تی بگ)

entry image

چای ترش (HIBISCUS)

این دمنوش از کاسبرگ های خشک گیاه جای ترش (Hibiscus Sabdariffa) به صورت تی بگ تهیه و بسته بندی شده که به شکل دم کرده مصرف میشود چای ترش حاوی ویتامین سی آنتوسیانین ها و اسید سیتریک می باشد که دم کرده آن خواصی از جمله کاهنده فشار خون، خنک کننده بدن، رقیق کننده، تصفیه کننده و کاهنده کلسترول خون دارد
entry image

گزنه (URTICA DIOICA)

این دمنوش از برگ های خشک گیاه گزنه (Urtica Dioica) به صورت تی بگ تهیه و بسته بندی شده که به شکل دم کرده مصرف میشود. دم کرده گزنه را میتوان جهت درمان بیماری های کلیوی کاهش دهنده قند و اسید اوریک و به صورت موضعی در درمان برخی از بیماری های پوستی، التهابیی و حتی درمان ریزش مو استفاده کرد. بررسیها نشان میدهد گزنه مدر است و موجب کاهش قند خون در بیماران دیبابتیک میگردد و در جلوگیری از بزرگ شدن پروستات بسیار مفید است.
entry image

نعنا فلفلی (MENTHA PEPERITA)

گیاه نعنا فلفلی یا (Mentha Peperita) یکی از شناخته شده ترین گیاهان دارویی در طب سنتی میباشد که مهم ترین خاصیت آن اثر ضداسپاسم، ضدنفخ وضدمیکروبی این گیاه میباشد که از آن در ناراحتیهای گوارشی و همچنین به عنوان آرامبخش مصرف میگردد. خاصیت ضد اسپاسم این گیاه به دلیل ترکیبات منتول میباشد که به عنوان آنتاگونیست کلسیم عمل کرده مانع از اسپاسم عضلات میشود.این گیاه به صورت تی بگ های 2 گرمی تهیه و بسته بندی گردیده و دم کرده آن مورد استفاده قرار میگیرد.
entry image

چای سبز زنجبیلی (GREEN TEA WITH GINGER)

این دمنوش از پودر برگهای خشک شده گیاه چای سبز (Camellia Tea) و پودر زنجبیل (Ginger) به صورت تی بگ تهیه و بسته بندی شده که به شکل دم کرده مصرف میشود. چای سبز گیاهسیت موثر در کاهش چربی های اضافی بدن و زنجبیل هم دارای خواص متعدد از جمله ضد قارچ، ضد باکتری، تسکین دستگاه گوارش و ضد تهوع میباشد.
entry image

رزماری (ROSMARINUS OFFICINALIS)

این چای از برگ های گیاه رزماری (Rosmarinus Officinalis) به صورت تی بگ تهیه و بسته شده که به شکل دم کرده مصرف میگردد. این چای به صورت خوراکی در درمان اضطراب، سردرد و بی اشتهایی مفید بوده و علاوه براین یکی از گیاهان بسیار مهم در تقویت حافظه و درمان آلزایمر میباشد. روغن رزماری مهم ترین ترکیب موجود در گیاه است که علاوه بر خواص ذکر شده سبب اثر آنتی باکتریال گیاه نیز میگردد.
entry image

آویشن (THYMUS VULGARIS)

آویشن یکی از پرمصرف ترین و سناخته شده ترین گیاهان در طب گیاهی میباشد که از اندام های هوایی گیاه آویشن (Thymus Vulgaris ) تهیه شده است. این گیاه به عنوان ضد سرفه، خلط آور، ضدنفخ و ضد میکروب مصرف میگردد. همچنین خاصیت مطبوع کنندگی و طمع دهندگی نیز دارد. در هندوستان این گیاه به عنوان یکی از بهترین درمان های آسم شناخته شده است.
entry image

ملیس (MELISAA OFFICINALIS)

گیاه باد رنجبویه یا ملیس (Melisaa Officinalis) در گذشته به عنوان ضد اضطراب و آرامبخش و امروزه به عنوان خواب آور، ضد اضطراب و درمان اختلالات گوارشی با منشاء عصبی استفاده میشود.
entry image

چای سبز (CAMELLIA TEA)

چای سبز تهیه شده از پودر برگهای خشک شده گیاه چای سبز (Camellia Tea) یکی از جدیدترین محصولات موثر در کاهش چربی های اضافی بدن و در نتیجه لاغری میباشد. کاتشین موجود در چای سبز سبب کاهش کلسترول خون میگردد. برگهای این گیاه غنی از ترکیبات آنتی اکسیدان است و همچنین در تنظیم ویتامین ها و مواد معدنی و تقویت دستگاه ایمنی بدن موثر است.
entry image

قره قاط (VACCINIUM ARCTOSTAPHYLOS)

این چای از میوه خشک شده گیاه قراقات (Vaccinium Arctostaphylos) تهیه شده که در طب سنتی ایران دارای جایگاه ویژه ای در کاهش قند خون و فشار خون است و در اروپا به عنوان درمان کمکی دیابت مصرف میگردد. علاوه بر این در درمان اختلالات عروقی موثر میباشد.
entry image

بابونه (MATRICARIA CHAMOMIALLA)

گل های خشک شده گیاه بابونه (Matricaria Chamomilla ) به شکل تی بگ که دم کرده آن به عنوان اشتها آور، آرامبخش و رفع علائم سرماخوردگی مصرف میگردد. همچنین این گیاه در طب سنتی ایران برای درمان زخم های دهانی مصرف میشده است. امروزه از این گیاه دهان شویه های مختلفی جهت درمان مشکلات دهانی تهیه شده است.
entry image

به لیمو (LIPPIA SITROIDORAKUNTH)

این چای از برگ های خشک شده ی گیاه به لیمو (Lippia Sitroidorakunth) به صورت تی بگ تهیه و بسته بندی شده که به شکل دم کرده مصرف میگردد. این چای به صورت خوراکی در رفع علاوم سرماخوردگیف درمان نفخ و رفع سوءهاضمه موثرمیباشد. موثرترین ترکیب ایت گیاه روغن وربن یا ورون است که از برگ های گیاه استخراج میگردد و شامل ترکیبات خوش بو کننده است که خواص گیاه را موجب میگردد.
entry image

مارتیغال (Silybum Marianum)

این دمنوش از پودر بذر گیاه خار مریم (Silybum Marianum) به صورت تی بگ تهیه و بسته بندی شده است که به شکل دم کرده مصرف می شود. مارتیغال در درمان مسمومیت های کبدی ماشی از الکل و سموم قارچ ها، اختلالات کبدی، نارسایی مزمن کبدی توام با تخریب سلولی مانند سیروز کبدی و کبد چرب مورد استفاده قرار میگیرد.
entry image

شیرین بیان (GLYCYRRHIZA GLABRA)

چای شیرین بیان حاوی پودر ریشه خشک شده گیاه شیرین بیان (Glycyrrhiza Glabra) به صورت تی بگ میباشد و به عنوان خلط آور، ضد التهاب و رفع التهاب معده مصرف میشود و یک یاز مهتریت استفاده های این گیاه درمان زخم معده و رفع گاستریت میباشد. کاربنوکسولون موجود در این گیاه طی فرآیند شناخته شده ای ترشح اسید در معده را کاهش میدهد و از ایجاد زخم معده جلوگیری میکند.
entry image

لاکسان SENNA( CASSIA ANGUSTIFULIA)

برگ گیاه سنا (Cassia Angustifulia) دارای ترکیبات سنوزید های نوع A ، B ، C ، D میباشد که سبب افزایش حرکات پریستالتیک روده بزرگ میگردد و اجابت مزاج را تسهیل کرده مصرف آن قبل از خواب در رفع یبوست های مزمن به خصوص در افراد مسن موثر است . در قدیم از این گیاه در درمان بواسیر استفاده میشده است. برگهای خشک شده این گیاه به صورت تی بگ به شکل دم کرده قابل مصرف میباشد.
entry image

بوقناق (ERYNGIUM)

این دمنوش از پودر گل و برگهای خشک شده گیاه بوقناق (Eeyngium Billardieri) به صورت تی بگ تهیه و بسته بندی شده که به شکل دم کرده مصرف میشود. گیاه بوقناق سبب کاهش قند خون و درمان بیماری دیابت میشود. این گیاه موجب تحریک ترشح انسلین از لوزالمعده میگردد و تزشح آن را افزایش میدهد که به کاهش قند خون کمک میکند.
entry image

سنبل الطیب و گاوزبان (VALERIANA OFFICINALIS ECHIUM AMOENUM)

مخلوط پودر ریشه خشک شده گیاه سنبل الطیب (Valeriana Officinalis) و گل گاوزبان ( Echium Amoenum ) در طب سنتی ایران به عنوان آرامبخش و برطرف کننده همچون بی قراری و بیخوابی موثر بوده است و امروزه به عنوان آرامبخش و ضد اسپاسم مصرف میگردد. والریانیک اسید از جمله ترکیبات مهم موجود در گیاه سنبل الطیب است که سبب ایجاد خاصیت آرامبخش و خوا آور این گیاه میگردد.
entry image

اکیناسه (Echinacea Angustifolia)

این دمنوش از پودر اندام هوایی گیاه سرخارگل () به صورت تی بگ تهیه و بسته بندی شده است که به شکل دم کرده مصرف می شود. سرخارگل در درمان سرماخوردگی، تب، برونشیت، عفونت ادرار، التهاب دهان و حلق، جراحت و سوختگی، گاها جهت پیشگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا و حتی تحریک و تقویت سیستم ایمنی بدن مورد استفاده قرار می گیرد.